5 důvodů k pořízení legendárního obojku pro vašeho stafbula

5 důvodů k pořízení legendárního obojku pro vašeho stafbula

Na trhu je mnoho výrobců psích obojků. Jenže ne každý obojek a doplňky jsou dostatečně kvalitní, aby pejskovi dlouho vydržely. Mnohdy bývají tenké jako papír, potažené umělou hmotou.
Poctiví sedláři však dodnes používají pravou hovězí kůži, mosazné kování a silné voskované nitě. Pracují ručně. Například na výrobky z dílny Slade Czech získáte záruku 99 let na vady materiálu a šití. Obojek tak vaši pejskové budou dědit z generace na generaci.


Slade Czech

Zahájili jsme výrobu pro rok 2023!

Vážení zákazníci,

zahájili jsme výrobu pro rok 2023! Děkujeme všem našim zákazníkům za jejich přízeň - letos to bude 16. sezóna, kterou pro vás s láskou šijeme! Těšíme se na pokračování spolupráce, kterou se z roku na rok snažíme vylepšovat něčím novým.


Všichni jsme v tom společně!

Všichni jsme v tom společně!

Máme štěstí, že se můžeme v této těžké době zavřít v naší dílně a pracovat na vašich objednávkách. Jen osobní návštěvy  jsme museli omezit na minimum. Rádi vám ve všem pomůžeme telefonem nebo e-mailem.


Proč vystavovat v originálních stafbull kožených obojcích?

Proč vystavovat v originálních stafbull kožených obojcích?

Výstavy psů mají dlouholetou tradici. Už od roku 1935, kdy Joe Dunn založil Klub stafordšírského bulteriéra, chovatelé své stafíky vystavují v tradičních obojcích. Proč? Kvůli jejich charakteristickému znaku - preclíku či uzlíku. Díky tomu se obojky liší od obojků pro ostatní plemena.


Historie psích obojků

Historie psích obojků

Těžko říct, kdo jako první uvázal psovi kolem krku provázek a snažil se jej vedle sebe vést jako koně nebo velblouda. Analýza DNA nicméně prokázala, že první ochočená psí plemena doprovázela evropské lovce už před 32 tisíci lety.


PRVNÍ KLUB CHOVATELŮ STAFBULŮ A OFICIÁLNÍ UZNÁNÍ PLEMENE PŘED 80 LETY

Historie SBT: Stafordšírský bulteriér - z bojovníka oblíbeným společníkem

V 18. století lidi bavilo navštěvovat zvířecí zápasy, které byly legální až do roku 1835. Chovatelé buldoky, jež byli předchůdci staffbullů, šlechtili pro krvavé boje s býky, medvědy, na psí zápasy a také k likvidaci krys, potkanů. Nikdy však žádného z těchto psů nepoužili proti sobě - lidem.


Collar Rescue Story

Jak se obojek zachránit podařilo

Jako každý správný pes mám i já svůj oblíbený obojek, nosím ho už dlouhá léta …
Nicméně, každodenní válení v trávě, hrabání v hlíně a příležitostné koupání v potoku mu dalo pořádně zabrat – už v něm vypadám jako psí homeless :)
Přesto všechno nový nechci, jsem na něj zvyklý! Mám ho rád! Naštěstí, můj obojek je značky Slade Czech


Kovové psí známky a obojky s gravírováním

Kovové psí známky a obojky s gravírováním

Nedělejte si iluze o tom, že zrovna váš pes nemůže nikdy utéct. Ani to nemusí být jeho vina. Může se vám třeba ztratit v davu. Pustit se za zajícem na poli nebo jednou jedinkrát okusit svobodu a podlézt ten zatracený plot. Co pak? Běháte po ulicích, voláte jeho jméno, objíždíte útulky a vyvěšujete na sloupy plakáty s fotkou. A každým dnem je to horší a horší. Protože váš milovaný hafík je fuč. Uklidňujete se tím, že je v dobrých rukou, ale tak nějak tušíte, že jsou možné i mnohem katastrofičtější scénáře.


Výroba včelího vosku vlastními silami

Výroba včelího vosku vlastními silami

Období bádání a zkoušení je za mnou, nastal čas, abych napsal něco málo o výrobě včelího vosku Slade Czech. Před lety, když jsem začínal, jsem používal vosky a leštidla běžně dostupná v řemeslných obchodech. Bohužel leštidla plná chemických látek, což nějak nešlo dohromady s tradičním řemeslem a přírodními materiály.


Jak vyčistit kožené vodítko a obojek

Jak vyčistit kožené vodítko a obojek

Vlastně je to hodně podobné jako s lidskou kůží. I kůže na obojku či vodítku potřebuje dýchat. Zároveň musí být dostatečně hydratovaná, aby se nevysušila a nepraskla. Následující návod je obecně vhodný pro čištění hladké kůže – kabátů, sedel, pohovky nebo třeba polobotek.


Z potemnělé "Díry" do nové dílny

Z potemnělé "Díry" do nové dílny

Představte si scénu: Potemnělá tmavá kobka, skoro jak sklep z hororu. Doslova “Díra”. Buch, prásk, buch, buch. Ve svitu lamp se ozývá bušení sedlářských nástrojů. “ Vrrrr, zase jste mě vzbudili ,” vrčí v koutě rozespalý staffbull.

Pro psy

Haf, Kene, kde jsi sehnal takovou parádu? Zírala zrovna před pár dny další pohledná Staffordshirská Bull Terrierka. Od té doby, co jsem se hodil do gala, lámu feněčí srdce pravidelně. Ručně šitý obojek z voňavé hověziny s blyštivým kováním a výzdobou Staffordshirským uzlem prostě zaujme.

Obojky pro psy, vodítka a psí postroje šijí sedláři Slade Czech i ve veselých barvách pro psí dámy. Jako doplněk nezapomeň na psí známky. Vyber si.

Ken